Jutrzejsza Pokrzywiona Rzeczywistość

Temat: SZYPER 4
Witam Panie Wojtku!
Bardzo spodobal mi sie projekt domu drewnianego Szyper 4.Z tego co sie orientuje tego typu domy stawia firma KAr.Bardzo prosze o opinie na temat solidnosci tej firmy,badz tez o zarekomendowanie innej,solidnej i w miare taniej firmy dzialajacej na terenie woj.malopolskiego.Mamy z mezem dzialke pod Krakowem i tam zamierzamy sie budowac.Pozdrawiam Gdansk,to moje ukochane miasto,w ktorym sie wychowalam i mieszkalam przez 26 lat .Z gory dziekuje za odpowiedz.
Justyna
Źródło: budujzdrewna.com.pl/forum/viewtopic.php?t=986Temat: firma z Lubelskiego
WITAM SERDECZNIE,
GRATULACJE DLA PANA WOJCIECHA ZA ZAANGAZOWANIE W TEN FORUM. DZISIAJ DOPIERO ODKRYLEM TEN FORUM. NIESAMOWITA MASA INFORMACJI!!!
PLANUJE BUDOWAC DOMEK DREWNIANY SOSENKA IV, http://www.mgprojekt.com....enka4/index.php , SZKIELETOWY W NOWYM WISNICZU, BOCHNIA.
WYSLALEM MAILA JUZ DO KILKU PRODUCENTOW : DREW-BUD, DREVIMED, IBUD, STOLLUX ABY OCENILI. DREW-BUD I STOLLUX BARDZO SZYBKO DALI MI ODPOWIEDZ. TO JUZ O CZYMS SWIADCZY. NATOMIAST DO IBUD WYSLALEM 2 RAZY MAILA O PROSBE, I DALEJ NIC. INTERESUJACA JEST TA FIRMA BO W MIARE TANIO, JAK WIDZIALEM NA ICH STRONIE. ALE CZYTALEM TU KILKA KOMENTARZY I NIE WSZYSTKIE SA POZYTYWNE. CO SADZI PAN O TYCH 4 FIRMACH POWYZEJ ?
TEZ BYM PROSIL UPRZEJMIE ABY PAN WYSLAL MI NAMIARY NA ZAUFANE FIRMY W MALOPOLSCE PRODUKUJACE DOMY W TECHNICE SZKIELETOWEJ. W TA SOBOTE JADE DO DREW-BUD, DREVIMED I IBUD OGLADNAC EKSPOZYCJE I ROZPOZNAC SIE TROCHE. POZDRAWIAM SERDECZNIE I Z GORY DZIEKUJE !
ADRIAN - polane44@yahoo.fr
Źródło: budujzdrewna.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1205


Temat: Informacje miejskie - sprawy aktualne, uwagi
Nowości i zapowiedzi z Inwestora nr 5 - czerwiec 2007

Domek na Plewiskach
Firma Domek przedstawiła swoją nową ofertę szeregowców w Plewiskach w gminie Komorniki. Łącznie powstanie 14 szeregowców w stanie developerskim. Wybudowane będą w technologii drewnianej. Powierzchnia każdego z nich wraz z garażem wynosić będzie ok.157,5 m kw. Drogi zostaną utwardzone, przewidziana została również pełna infrastruktura.

Naramowice w ofercie UWI
Budynek wielorodzinny z podziemnym garażem położony przy ulicy Bolka i Jasna Rola zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Władysława Łokietka. Zaprojektowany budynek liczy od 3. do 6. kondygnacji z dźwigami obsługującymi także poziom garażu. W ofercie są 84 mieszkania o powierzchni od 35,8 m kw. do 86,4 m kw. wraz ze stanowiskami samochodowymi w podziemnej hali garażowej lub na terenie ogrodzonej nieruchomości. Istnieje również możliwość kupienia dodatkowo komórki lokatorskiej. Cena metra kwadratowego netto od 6.184,88 zł (obejmująca cenę netto stanowiska samochodowego w podziemnej hali garażowej lub na terenie ogrodzonej nieruchomości).

Szeregowce na Smochowicach
Firma Tawabud rozpoczęła właśnie na Smochowicach sprzedaż kolejnego etapu swojego osiedla. Dopełnieniem powstałych wcześniej niskich bloków będzie 9 szeregowców o powierzchni 130,52 m kw. na działkach od 214 do 303 m kw. Inwestycja zostanie zakończona w IV kwartale 2007. Szeregowce zostaną oddane w stanie deweloperskim.

Pajo w Komornikach
Wiosną 2007 roku firma Pajo Sp. z o.o. wprowadza do oferty sprzedaży mieszkania w Komornikach przy ul. Żabikowskiej. Lokale będą miały powierzchnię od 46,1 do 81,3 m kw. Oddanie w stanie deweloperskim jest przewidziane do września 2008r.

Nowe Osiedle Grunwald
W ramach inwestycji przy ul. Poznańskiej w Skórzewie, oddalonej 3,2 km od lotniska Ławica oraz 5 km od centrum handlowego King Cross, powstaną cztery nowoczesne i funkcjonalne budynki wielorodzinne – 185 mieszkań o powierzchni 34-82 m kw. Teren osiedla będzie ogrodzony, monitorowany i chroniony, a także przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nie zabraknie również placu zabaw dla dzieci i miejsc parkingowych. Cena metra kwadratowego wynosi 5000 zł netto.

Nowa oferta szeregowców
W Poznaniu - Plewiskach przy ul. Grunwaldzkiej, rozpoczyna się nowa inwestycja – budowa nowoczesnego zespołu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o ciekawej i niespotykanej w tym rejonie architekturze. Zespół budynków stanowić będzie zamknięte osiedle 22 domów z systemem monitoringu oraz całkowicie zagospodarowanym terenem osiedla ( drogi osiedlowe typu poz-bruk, chodniki, oświetlenie zewnętrzne, miejsca postojowe, wykonany i zagospodarowany plac zabaw dla dzieci). Nie będzie ono należało do tanich – z szeregowiec o powierzchni 159 m kw. trzeba będzie zapłacić ponad 800 000 zł.

Kaliniec powstanie na Górki

Przy ulicy Górki 15 na Górczynie trwa realizacja budynku mieszkalnego, nowego na rynku poznańskim inwestora – Firmy Budowlanej Marek Antczak z Kalisza.
W pierwszym etapie inwestycji nazwanej „Kaliniec” powstanie pięciopiętrowy budynek z 40. mieszkaniami i podziemną halą garażową. W budynku znajdować się będą tylko mieszkania trzypokojowe, o powierzchni nieco powyżej 60 m. kw. Zakończenie tego etapu planowane jest na II kwartał 2008 roku. Dokładnie rok później inwestor planuje ukończyć drugi, podobny budynek, w którym znajdzie się także 40 mieszkań. Cena metra kwadratowego będzie się wahała pomiędzy 5600 a 6000 zł.

Ekskluzywna willa miejska na Nehringa
Firma Wel Inwestmen wybuduje na ul. Nehringa ekskluzywną willę miejską. Znajdą się w niej mieszkania o powierzchni od 98,12 do 115,32 m kw oddawane w wyższym standardzie deweloperskim. W podziemiach umiejscowiona będzie hala garażowa.

Dwie nowe inwestycje Moderne
- Apartamenty Poznańska: W najbliższych miesiącach planowane jest rozpoczęcie kolejnej inwestycji w Poznaniu na Jeżycach przy ul. Poznańskiej. Wstępnie zakłada się wybudowanie 10. apartamentów o średniej powierzchni około 75 m. kw. Zgodnie z założeniami budynek będzie miał podwyższony standard.
- Rezydencja Matejki: powstanie w jednym z najpiękniejszych zakątków Poznania, przy ul. Matejki, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona. Planuje się wybudowanie rezydencji z apartamentami o powierzchni około 100 m kw. o najwyższym standardzie.

Buckingham Investments na Sołaczu i w okolicach
Deweloper ten planuje dwie inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu:

- Apartamenty w Willi miejskiej położonej przy ul. Małopolskiej na Sołaczu. W ramach budynku zostanie wydzielonych kilka lokali mieszkalnych, w zależności od ostatecznego wyboru proponowanych przez dewelopera koncepcji. Forma budynku pozwala na wydzielenie mieszkań 2-kondygnacyjnych. Każde z mieszkań będzie wyposażone w elektroniczny system zarządzania lokalem i dodatkowo otrzyma przypisane miejsca parkingowe ulokowane na terenie posesji. Okna mieszkań będą wychodziły na Park Sołacki.
- Przy ul. Źródlanej powstanie 5-kondygnacyjny budynek składający się z 17. lokali mieszkalnych 2- i 3-pokojowych o powierzchni od 45,1 do 99,8 m kw. i dwóch lokali handlowo-usługowych, z windą oraz halą garażową na osiem samochodów.

Galeria w miejscu pasażu MM
Już niedługo zostanie podpisana umowa, na mocy której w miejscu obecnego budynku handlowego stanie nowoczesny dom towarowy. Inwestorem, który porozumiał się z kupcami, jest poznański deweloper - Ataner Sp. z o.o.

Ataner inwestuje na Winogradach
Jesienią trafi do sprzedaży nowa oferta mieszkaniowa Atanera. Projekt przewiduje budową 250. mieszkań w okolicach ul. Naramowickiej oraz Serbskiej. Inwestycja będzie uzupełnieniem osiedla, które w tym rejonie całkiem niedawno zostało przez dewelopera zrealizowane.

Nowe centrum usługowe w Poznaniu?
Do Poznania zawitał duży fundusz inwestycyjny Franklin Templeton, który zajmie biura w Andersii Tower. Istnieje szansa, iż kolejny duży inwestor ulokuje się w naszym mieście, tworząc swoje centrum usług. Ów inwestor prowadzi rozmowy z Atanerem, zainteresowany jest wynajmem sporej powierzchni w budowanym Centrum Biurowym Atanera przy ul. Dąbrowskiego.
Źródło: forum.wiaralecha.pl/index.php?showtopic=1407